'ברכת ישעיה' – מפעלות הצדקה והחסד של הצדיק רבי ישעיה מקרעסטיר זיע"א

ישועות אצל הצדיק

לא לסגור את החנות

שמואל חי לו בלונדון על מי מנוחות. החנות שניהל לפרנסתו הכניסה לו רווחים נאים, ובלי להיכנס לפרטים ניתן בהחלט לומר שהוא נחשב ליהודי אמיד למדי.
הסערה הגדולה של חייו התחילה בתמימות גמורה. הוא פתח את המעטפה הגדולה שנחה בתיבה ופער עיניו בהפתעה. מה? מה רוצים בעירייה מהעסק שלו? מה פשר הקנס השערורייתי הזה?
אבל שמואל לא איש מדון הוא, בטח לא עם אנשים מהחלונות הגבוהים. אז הוא מניח את הדף על השולחן בחריקת שיניים ומתחיל לתכנן מאיפה לשלם את הסכום העצום.
כשהדף מונח על השולחן, מגלה שמואל דף נוסף מציץ מהמעטפה. ההפתעות לא נגמרו להיום. הוא שולף אותו בחשש ועיניו חושכות: צו סגירה לחנות!!!

ההלם אוחז בו והוא מתיישב בקושי על הכיסא, מנסה להבין מנין נחתו עליו הבשורות השחורות האלו. וכשראייתו שבה אליו הוא מגלה דף נוסף בתוך המעטפה האכזרית. אבל את הדף הזה כבר אין לו כוח להוציא, והוא מבקש מהעובד להקריא אותו.
וברגע שאחר כך הוא מצטער על הבקשה. כי בדף השלישי כתובה המכה שנועדה לתקוע את המסמר האחרון בארון המתים של החנות שלו: זימון לבית המשפט.
דקות ארוכות חולפות עד שמצליח שמואל להתאושש מהסלע שזרקו עליו הפקידים בעירייה. ואז הוא פותח במסע בירורים איך נחלצים מסיפור הבלהות הזה. אבל כל השיחות מסתיימות באכזבה.
זה מקרה נדיר, אומרים לו כולם ברחמים, אבל כשרשויות החוק מתלבשות עליך – אין שום סיכוי…
הוא הסתובב ברחובות לונדון אבל וחפוי ראש, מצייר לעצמו את העתיד הקודר.
מאין יבוא עזרי?! שאל בחוסר אונים, והתשובה עלתה מאליה: מקרעסטיר.
שמואל ממהר לעלות על הטיסה הקרובה להונגריה, להתפלל אצל ר' ישעיה זיע"א. כשהוא עומד ליד המצבה מתפרץ הגוש שחונק לו את הגרון, והוא בוכה לצדיק את הפחד הנורא מגורלו. ר' ישעיה יכול לעזור. הרי תמיד היה אומר שגוי שמציק ליהודי – או שהוא מתקפל ומכניע את עצמו, או שהוא נשכב למנוחת עולמים…
שמואל לא רוצה להשאיר בציון רק דמעות, אז הוא משאיר גם תרומה מכובדת (כמו שהוא יכול להרים בינתיים) בשביל המשך מורשת החסד של הצדיק, וחוזר ללונדון, לבדוק מה עוד עוללו השלטונות בזמן היעדרותו.
בלב דופק הוא מרים טלפון לעורך הדין, להתעדכן מה קורה. ומכיוון שלא ישב על כיסא, הוא מתנודד לרגע מהבשורה שהוא שומע מהצד השני של הקו.
הרשויות שלחו לו מעטפה נוספת. אבל במעטפה הזו אין כל כך הרבה דפים מאיימים כמו בראשונה. בעמוד הבודד שהיא מכילה נכתב שעברו שוב על כל החומר המפליל שנאסף נגדו, והחליטו לפטור אותו בקנס קטן ותו לא… התביעה בוטלה, החנות תמשיך לפרנס אותו!
ושמואל המאושר עומד לשאת תודה לריבונו של עולם על הנס שנעשה לו בזכותו של הצדיק הקדוש מקרעסטיר. 

איך אומרים? היה שווה כל שטרלינג…

לקבלת פרטים נוספים צרו קשר

צרו קשר | CONTACT
close slider
גלילה לראש העמוד

רוצה גם לזכות בפרנסה בשפע וכל הישועות

דילוג לתוכן