ישועות אצל הצדיק

איך עולים לטיסה בלי דרכון?

קבוצת אברכים מבית שמש ערכה מסע לקברי צדיקים באירופה. בערב ראש חודש סיוון עלו לציונו של האדמו"ר הקדוש ר' ישעיל'ה בקרעסטיר, והעתירו תפילות למען הפרט והכלל.

לאחר ימים מספר של תפילות מרטיטות על קברי גדולי ישראל, יצאו בני הקבוצה בדרכם חזרה לארץ הקודש, לקראת חג השבועות הקרב ובא. בהגיעם לשדה התעופה חיטט ר' שמעון דושינסקי בחפציו ונבעת לגלות כי הדרכון שלו אינו ברשותו. לא בתיק, לא בכיסים, לא במזוודה. בנעליים? גם את זה הוא בדק, אבל לא. האכסניה בה שהו שוכנת במרחק 7 שעות נסיעה, מה שאומר שאם ישוב על עקבותיו על מנת לחפש את הדרכון האבוד – המטוס יגיע בינתיים לארץ שלוש פעמים…

קבוצת האברכים החליטה להידבק באמונה ובביטחון ובהבטחת הישועות של הצדיק מקרעסטיר, אצלו ביקרו רק בימים האחרונים. הם סמכו על ר' ישעילה שיסדר את העניינים על הצד הטוב ביותר.

20 דקות לפני נעילת שערי המטוס הגיעו האברכים לפקיד בשדה התעופה וביקשו להעלות את ר' שמעון על הטיסה על אף הדרכון החסר. הם נענו בתשובה שלילית נחרצת, כמובן. כמה דקות יקרות חלפו בתחנונים והסברים, ואז נשאל האברך אם יש עליו תעודה נוספת. הוא שלף את תעודת הזהות, אולם לאחר דיונים ממושכים קבעו הפקידים שהיא לא יכולה להוות תחליף לדרכון.

"כל האברכים כבר עלו למטוס", מספר שמעון. "נשארתי רק עם המנהל, שכבר עמד להסביר לי איך להגיע לשגרירות בבודפשט להוציא דרכון חדש. החברים ציידו אותי בכסף ובטלפון. הבטחנו שאם אצליח לעלות על הטיסה – נערוך סיום על שישה סדרי משנה לעילוי נשמת ר' ישעילה. האמנתי שכל מה שיקרה – לטובה הוא".

או-טו-טו- המטוס ממריא ומשאיר אותו להעביר את חג מתן תורה בהונגריה, הרחק מהמשפחה ומהקהילה…

ואז יוצא פתאום פקיד בכיר, מבקש מר' שמעון את תעודת הזהות וכרטיס הטיסה, מסדר כמה עניינים ומטיס אותו למטוס כשכל הצוות באזור מסייע לו לרוץ עם המזוודה והמסמכים…

ישועה מרקיעת שחקים! כדאי הוא ר' ישעיה לסמוך עליו…

לקבלת פרטים נוספים צרו קשר